Ялина колюча Костер (Picea pungens Koster)

Ялина колюча Костер

Picea pungens Koster

Прищеплена декоративна форма ялини колючої. Одна з найвідоміших форм блакитної ялини, на другому місці за популярністю після ялини Хупсі. У продажі  з 1885 року. Дерево з рівномірно розвиненою, конічною, широкопірамідальною формою крони. У молодому віці Koster трохи ассиметрична, але з віком перетворюється в шикарне дерево. Виростає до 10-12 метрів висоти

Детальніше

Наразі товар відсутній

1 400,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 120-140 см.

Інформація

На відміну від сіяних блакитних ялин Глаука, Кейбаб, які є не прогнозованими по яскравості хвої і формі крони ялина колюча Костер має густу, правильну форму крони, яка ніколи не буде грубо або незграбно виглядати на вашій ділянці.

Швидкість росту: щорічний приріст у висоту становить 15-20см, в ширину близько 10 см.

Колір хвої: хвоя дуже пухнаста, коротка, тонка, злегка серповидна, 2-2,5 см завдовжки, насиченого голубувато-зеленого кольору зі світлим восковим нальотом. Хвоя зберігає свій яскравий колір впродовж всього року.

Шишки: шишки світло-коричневі довжиною 6-10 см. Восени - на початку формування шишок - фіолетово-червоні.

Пагони: молоді пагони оранжево-коричневого кольору. Ростуть щільними ярусами і роблять крону дуже густою. Трохи приспущені вниз.

Ставлення до світла: світлолюбна. У тіні трохи втрачає строкатість хвої.

Грунт, ґрунт: вимоги до грунту середні. Віддає перевагу добре дренованим, відносно сухим піщано-гравійним або супіщаним. Не виносить застою води, і пересихання грунту.

Шкідники: найбільш поширеними шкідниками ялини є пилильщики, гусениці метеликів-листокруток, волнянок, п'ядунів і жуків-довгоносиків, також червона та жовта галові попелиці, ялинова попелиця ситхинська червона та жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Бруднувато-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю. Для захсту Вашої ялинки від шкідників рекомендується проводити профілактичне обприскування інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Можливі хвороби: шютте звичайне, іржа, хлороз. Для лікування і профілактики можна застосовувати обробку фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець, але, як правило, сучасний садівник в силах самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини за допомогою інтернету.

Посадка: саджанці Ялини колючої Костер краще купити в горщику з пролонгованими добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Посадкова яма повинна бути більше контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Всі рослини, придбані в нашому розсаднику в контейнері, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у посушливі літні дні.

Застосування: Використовується в контрастних і солітерних посадках, а також в садах регулярного стилю. Для озеленення парадних місць, створення алей. Володіє приємним хвойним ароматом. Вдихання ефірних смол цієї рослини в профілактичних цілях захистить Вашу родину від багатьох інфекційних захворювань. Стійка в міських умовах димо і пилостійка. Гарно переносить обрізку. Має привабливий вигляд цілий рік.

Температура / морозостійкість: Зимостійка, легко адаптується по всій території України.

Кліматична зона: 4

Також відома як: Ель колючая Костер