Ялина колюча блакитна Кейбаб ( Picea pungens Glauca Kaibab ) Збільшити для перегляду

Ялина колюча Кейбаб Picea pungens Glauca Kaibab

Ялина колюча Кейбаб / Арізона

Picea Pungens Glauca Kaibab / Arizona

Детальніше

Характеристики

Розмір саджанця 130 см.

Інформація

Форма: хвойне вічнозелене дерево.

Розмір: ялини блакитної Кейбаб досягає 7м у висоту і 2-2.5м в діаметрі . Щорічний приріст 20 см у висоту і 10см завширшки.

Хвоя: сріблясто-блакитна, колюча, густа, не повністю радіальна, злегка серповидна, 10-12мм завдовжки і 1мм діаметром. У тіні може втрачати блакитне забарвлення, міняючи його на темно-зелений.

Грунт, ґрунт: до грунтів невибаглива. При використанні мульчі має кращий вигляд.

Світло: світлолюбна.

Посадка: саджанці ялини блакитної краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Посадкова яма повинна бути більшою контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Всі рослини, придбані в розсаднику "Красиво в Україні", забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткових підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень навіть у посушливі літні дні.

Шкідники: найбільш поширеними шкідниками ялини є пилильщики, гусениці метеликів-листокруток, волнянок, п'ядунів і жуків-довгоносиків, також червона та жовта галові попелиці, ялинова попелиця ситхинська червона та жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних деревах утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Бруднувато-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю. Для захсту Вашої ялинки від шкідників рекомендується проводити профілактичне обприскування інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Можливі хвороби: шютте звичайне, іржа, хлороз. Для лікування і профілактики можна застосовувати обробку фунгіцидами . Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець, але, як правило, сучасний садівник в силах самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини за допомогою інтернету.

Особливості рослини: блакитна ялина Кейбаб морозостійка, не страждає від пізніх заморозків, виносить посуху краще, ніж інші види ялин, переносить певний рівень забруднення повітря, стійка до міського клімату, недоглянуті рослини страждають від попелиці. Використовується в поодиноких посадках, в групах, на альпінаріях.