0 Товар од.
Наразі товар відсутній
Увага: Остання одиниця!
У наявності з:
Розмір саджанця | 60 см. |
Туя західна Смарагд (Smaragd) - це красиве і величне дерево. Виглядає привабливо в ландшафтному дизайні. Цінується садівниками за свою форму і красиву крону. Володіє хорошим імунітетом і досить легка у вирощуванні.
Форма: дерево має пірамідальну форму крони, досить вузьке і витягнуте догори. Крона дуже щільна і практично не вимагає декоративного формування
Розмір: максимальна висота дерева в Україні становить 5 м, а в ширину його крона розростається до 1,2-1,5 м
Хвоя: цей вид дерева має гарного кольору крону - смарагдово-зелену, яка зберігає свій колір навіть протягом зимового періоду. Хвоя має щільні лусочки. Цей вид дерева освіжає ландшафт паркових зон
Цвітіння/плоди: плодоносить шишками коричневого кольору. Плоди невеликого розміру.
Вид кореневої системи: поверхневі корені, чудово розвинені. При пересадці потрібно звертатися обережно, щоб не пошкодити.
Сприятливі умови розвитку: для посадки потрібно вибирати світлі місця з хорошим освітленням. Туя може також сприятливо рости і в півтіні. Тінь негативно впливає на ріст рослини і декоративність хвої. Грунт може бути універсальним - чорнозем. грунт повинна бути зволоженою і родючою, але щоб під нею не протікало велику кількість підземних вод - це шкодить корінню. Забезпечуйте помірний полив, в зимовий період скоротіть подачу воду і поливайте лише по мірі необхідності. Удобрювати тую можна безпосередньо після посадки, а потім кілька разів в сезон мінеральними добривами.
Оптимальний період посадки: садити туя краще всього навесні після заморозків або на початку осені. У північних регіонах експерти рекомендують посадку в середині весни.
Приступати до посадки туї рекомендується у весняний час, осіння посадка показала, що рослина не встигає пристосуватися і підготуватися до холодної зими.Для посадки зазвичай використовуються саджанці, куплені в розпліднику. Звичайно, ці рослини вирощені професіоналами, мають достатній запас сил і прекрасний зовнішній вигляд, але варто пам’ятати – дорослі рослини довше приживаються на ділянці, частіше хворіють. Іноді рослини, вирощені з насіння власними руками, здатні наздогнати у зростанні дорослі туї.
Купуючи саджанці туї західної, варто звертати увагу на стан хвої – вона повинна бути рівномірно забарвленої, пружною, не мати сухих і жовтих хвоїнок.
У перший час молоді рослини слід притіняти від сонця. У південних районах, де літо настає рано, крону туї корисно притіняти від сонця легким матеріалом (марлею, нетканим полотном). В цей час рослина відчуває стрес від пересадки і пекучих сонячних променів, тому кардинально допомогти рослині зможе антистресовий препарат Епін, розчином якої корисно обприскувати хвою в ранні ранкові або вечірні години. Та й просто водяний душ дуже освіжить рослини.
Дуже обережно потрібно рихлити землю під рослинами – у туї поверхнева коренева система, яка залягає близько до поверхні ґрунту, її легко пошкодити. Щоб коренева система не пересихала в літній час, пристовбурові круги необхідно замульчувати торфом, корою або іншими матеріалами.
При підготовці рослин до зимівлі, пристовбурні кола мульчують листям, торф’яної крихтою або тирсою – це захистить коріння рослини від морозів. Молоді рослини потрібно вкривати, для чого крону пов’язують і утеплюють спеціальними матеріалами.
Навесні, як тільки почав танути сніг, укриття з рослини прибирають, проводять санітарну обрізку крони. Формуючу обрізку проводять один раз в 2-3 роки, при цьому всі гілки вкорочують на третину.
Ранньою весною, як тільки рослина почне виходити із стану спокою, корисно внести у пристовбурні круги комплексне добриво для хвойних культур.
Живцювання туї Смарагд або насіннєве розмноження? Обидва ці способи прийнятні для розведення культури. Посів насіння і живцювання проводять ранньою весною. Живці нарізають з дорослих рослин, при цьому довжина черешка не повинна перевищувати 5-6 см, а діаметр гілочок повинен становити 0,5 див. Внизу на черешку роблять косий зріз під 45 градусів. Нижні хвоїнки видаляють, стебло внизу приблизно на 1 см зачищають від кори. Для самостійного розведення культури можна використовувати живцювання. Живці саджають у вологу суміш, що складається з торфу, піску та вермикуліту, попередньо обробивши кінчики гілочок Гетероауксином або Корневином. Посаджені живці поміщають в теплицю. Догляд за посадженими живцями полягає в регулярному провітрюванні і своєчасному поливі молодих рослин.
Цей вид є одним з найпопулярніших, саме туя західна Смарагд широко використовується для декоративних цілей при облаштуванні приватних садів і міських парків.
Нові сорти туї дозволяють створити декоративні композиції з іншими хвойними культурами, декоративно-листяними рослинами, квітучими літниками і багаторічниками.
Туя західна Голден Смарагд має дивно правильну конічну форму і крону золотистого кольору. Це рослина прекрасно відтіняє темну хвою ялини, гармонує з ялівцями і соснами.
Туя західна Смарагд Варієгата відрізняється від інших рослин дивовижними пагонами – на кінцях зелених гілок розташовуються хвоїнки білого кольору. В цілому рослина виглядає святково, незвично і святково.
Групові посадки туї західної, складені з різних сортів, представляють стрункі композиції, які радують око.