Розпродаж! Ялівець горизонтальний Варієгата  Juniperus horizontalis Variegata Збільшити для перегляду

Ялівець горизонтальний Варієгата Juniperus horizontalis Variegata

Ялівець горизонтальний Варієгата

Можжевельник горизонтальный Вариегата

Juniperus horizontalis Variegata

Декоративний хвойний сланкий чагарник оригінальної майже плоскої форми з витонченими довгими піднятими гілками. Крона асиметрична, у молодому віці округла, потім подушковидна. Маловибагливий, морозостійкий, добре розвивається в умовах міста.

Детальніше

81 од.

Є в наявності

200,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

Синоніми: Ялівець розпростертий Варієгата.

Декоративний хвойний сланкий чагарник оригінальної майже плоскої форми з витонченими довгими піднятими гілками. Крона асиметрична, у молодому віці округла, потім подушковидна. Маловибагливий, морозостійкий, добре розвивається в умовах міста.

Габітус: плоскоокруглий сланкий чагарник.

Розміри: висота дорослого Ялівцю Варієгата досягає 30-40 см, при діаметрі 1,5-2 м.

Швидкість росту / сила росту: Ялівець Variegata повільноростучий. Річний приріст становить близько 10-15 см.

Хвоя: луската, голковидна, блакитно-зелена з кремово-білими вкрапленнями нерегулярно розкиданими по рослині. Взимку хвоя набуває пурпурно-фіолетовий відтінок.

Плоди: дрібні, кулясті шишкоягоди, 5-8 мм в діаметрі, в дозрілому стані темно-синього кольору, майже чорні не їстівні. З'являються рідко в невеликій кількості.

Пагони: сланкі, розташовані під кутом по відношенню до землі, коричневого кольору.

Грунти: Juniperus Variegata невибагливий до грунту і вологості, може рости на будь-яких добре дренованих грунтах: від сухих до свіжих, від кислих до лужних. Але найкраще росте і розвивається на пухких, помірно вологих, супіщаних грунтах з кислою або лужною реакцією.

Ставлення до світла: Ялівець розпростертий Variegata світлолюбний, виносить невелике затінення. У тіні хвоя втрачає свої декоративні властивості і тьмяніє.

Посадка, догляд: Не забуваємо про прополку, культивацію, мульчування і полив пристовбурного кола. Як правило, коло роблять нижче рівня грунту, припускаючи, що мульча буде на 5-7см нижче аборигенного шару. Саме це коло є природним водозбором (воронкою) для регулярного поливу. Не допускати задернення пристовбурового кола діаметром 40-90 см бур'янами, тим більш якісними газонами. Залежно від вологості і температури повітря заливаємо в воронку від 10 до 30 л води на тиждень. Восени і ранньою весною підсипаємо натуральний компост, покращуючи структуру ґрунту, заманюючи грунтових мікроорганізмів і хробаків від сусідів ближче до нашої рослини.

Підкисляти грунт навколо пристовбурового кола можна за рахунок мульчування дробленою корою сосни звичайної, яку можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту можна використовувати садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). На Донбасі наші клієнти успішно використовують розведену рідину з шахтарських таганців.

Найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа. Рослина не потребує стрижки, за винятком санітарної обрізки ранньою весною.

Підживлення: біля пристовбурних кіл розсипають наприклад Новоферт, Яру (Кемиру), Агрекол, Compo навесні - азотні, влітку-фосфорні, восени - калійні.

Хвороби ялівців: трахеомікозне в'янення (фузаріоз) ялівцю, іржа ялівцю, всихання гілок ялівцю, альтернаріоз ялівцю, буре шютте ялівцю (бура снігова пліснява хвойних порід), шютте ялівцю, нектріоз кори гілок ялівцю. Лікування і профілактика - обробка фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але як правило, за допомогою інтернету сучасний садівник може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини.

Шкідники ялівцю: павутинний кліщ, ялівцева мінуюча міль, попелиці та ялівцева щитівка. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).

Застосування: Ялівець горизонтальний Variegata використовується в одиночних і групових посадках, як грунтопокривна рослина. Застосовується на кам'янистих гірках, рокаріях, альпінаріях, для декорування укосів, схилів, підпірних стінок.

Кліматична зона: 4, морозостійкий для всієї території України.