Можжевельник горизонтальный Вариегата
Декоративний хвойний сланкий чагарник оригінальної майже плоскої форми з витонченими довгими піднятими гілками. Крона асиметрична, у молодому віці округла, потім подушковидна. Маловибагливий, морозостійкий, добре розвивається в умовах міста.
81 Товар од.
Є в наявності
Увага: Остання одиниця!
У наявності з:
Розмір саджанця | Ø30-40см. |
Синоніми: Ялівець розпростертий Варієгата.
Декоративний хвойний сланкий чагарник оригінальної майже плоскої форми з витонченими довгими піднятими гілками. Крона асиметрична, у молодому віці округла, потім подушковидна. Маловибагливий, морозостійкий, добре розвивається в умовах міста.
Габітус: плоскоокруглий сланкий чагарник.
Розміри: висота дорослого Ялівцю Варієгата досягає 30-40 см, при діаметрі 1,5-2 м.
Швидкість росту / сила росту: Ялівець Variegata повільноростучий. Річний приріст становить близько 10-15 см.
Хвоя: луската, голковидна, блакитно-зелена з кремово-білими вкрапленнями нерегулярно розкиданими по рослині. Взимку хвоя набуває пурпурно-фіолетовий відтінок.
Плоди: дрібні, кулясті шишкоягоди, 5-8 мм в діаметрі, в дозрілому стані темно-синього кольору, майже чорні не їстівні. З'являються рідко в невеликій кількості.
Пагони: сланкі, розташовані під кутом по відношенню до землі, коричневого кольору.
Грунти: Juniperus Variegata невибагливий до грунту і вологості, може рости на будь-яких добре дренованих грунтах: від сухих до свіжих, від кислих до лужних. Але найкраще росте і розвивається на пухких, помірно вологих, супіщаних грунтах з кислою або лужною реакцією.
Ставлення до світла: Ялівець розпростертий Variegata світлолюбний, виносить невелике затінення. У тіні хвоя втрачає свої декоративні властивості і тьмяніє.
Посадка, догляд: Не забуваємо про прополку, культивацію, мульчування і полив пристовбурного кола. Як правило, коло роблять нижче рівня грунту, припускаючи, що мульча буде на 5-7см нижче аборигенного шару. Саме це коло є природним водозбором (воронкою) для регулярного поливу. Не допускати задернення пристовбурового кола діаметром 40-90 см бур'янами, тим більш якісними газонами. Залежно від вологості і температури повітря заливаємо в воронку від 10 до 30 л води на тиждень. Восени і ранньою весною підсипаємо натуральний компост, покращуючи структуру ґрунту, заманюючи грунтових мікроорганізмів і хробаків від сусідів ближче до нашої рослини.
Підкисляти грунт навколо пристовбурового кола можна за рахунок мульчування дробленою корою сосни звичайної, яку можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Органікою з кислою реакцією. Для підкислення грунту можна використовувати садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). На Донбасі наші клієнти успішно використовують розведену рідину з шахтарських таганців.
Найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа. Рослина не потребує стрижки, за винятком санітарної обрізки ранньою весною.
Підживлення: біля пристовбурних кіл розсипають наприклад Новоферт, Яру (Кемиру), Агрекол, Compo навесні - азотні, влітку-фосфорні, восени - калійні.
Хвороби ялівців: трахеомікозне в'янення (фузаріоз) ялівцю, іржа ялівцю, всихання гілок ялівцю, альтернаріоз ялівцю, буре шютте ялівцю (бура снігова пліснява хвойних порід), шютте ялівцю, нектріоз кори гілок ялівцю. Лікування і профілактика - обробка фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але як правило, за допомогою інтернету сучасний садівник може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини.
Шкідники ялівцю: павутинний кліщ, ялівцева мінуюча міль, попелиці та ялівцева щитівка. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).
Застосування: Ялівець горизонтальний Variegata використовується в одиночних і групових посадках, як грунтопокривна рослина. Застосовується на кам'янистих гірках, рокаріях, альпінаріях, для декорування укосів, схилів, підпірних стінок.
Кліматична зона: 4, морозостійкий для всієї території України.