Туя західна Янтар Thuja occidentalis Jantar  в касетах Збільшити для перегляду

Туя західна Янтар 100шт. Thuja occidentalis Jantar в касетах

 

Саджанці туя західної Янтар  в касетах (мультиплатах) по 103шт. Якісні імпортні саджанці!

Детальніше

Наразі товар відсутній

1 000,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 10-15см.

Інформація

Форма: нове, вічнозелене, густе, струнке дерево з регулярною, майже ідеально конічною, кроною золотисто-жовтого забарвлення. Виростає до 5 м у висоту. Thuja Jantar невибаглива, володіє високою морозостійкістю, стійка до міських умов, що дозволяє широко застосовувати її в озелененні міст.

Габітус: вузькопірамідальний або конічне дерево.

Висота / діаметр: висота дорослої рослини може досягати від 3 до 5 м.

Швидкість росту / сила росту: річний приріст становить близько 20 см.

Хвоя: луската, навесні і влітку яскраво-жовтого кольору, восени набувають бурштиновий відтінок. На верхівкових пагонах загострена, відстаюча, рідко розташована, довжиною 3-4 мм. А розміщення безпосередньо на гілках - тупі, закруглені, щільноприжаті, часто розташовані, довжиною близько 2,5 мм.

Шишки: дрібні, нечисленні, з'являються на коротких розгалуженнях бічних пагонах. Спочатку жовто-зелені, дозрілі - коричневого кольору, є відстаючі кінці берегів луски (8-10 шт.) Довжиною 8-12 мм. Насіння дрібне, вузьке, крилате.

Пагони: плоскі, розгалужені, густорозташовані, злегка назовні спрямовані. Кора на стовбурі і гілках червонуватого або темно-коричневого кольору, відшаровується довгими, вузькими смужками.

Коренева система: поверхнева, розгалужена з декількома основними глибокими коріннями.

Відношення до світла / інсоляція: Туя Jantar віддає перевагу сонячним або напівтінисті місця. У тіні втрачає жовте забарвлення.

Вид ґрунту: підходять будь- які добре дреновані, досить вологі садові ґрунти. Однак любить свіжі або сирі багаті поживними речовинами, піщано-глинисті, слабокислі або лужні ґрунти. Не переносить застою ґрунтових вод.

Посадка / догляд: при влаштуванні живоплоту з туї західної, залежно від її призначення, рослини висаджують в 1 або 2 ряди. При однорядній посадці рекомендована відстань 0,4-0,5 м, а при дворядній - від 0,5 до 0,7 м. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Не зайвим буде дренаж шаром 15-20 см. Навесні рекомендується вносити фосфоровмісні і азотовмісні мінеральні добрива, в серпні - калійні. Туя західна Янтар любить вологі ґрунти, на сухому місці крона може рідшати. Рослина відмінно переносить всі види стрижок, швидко відновлюється і ущільнює крону. Умови міста переносить добре.

Шкідники і хвороби: можливі шкідники Туї Янтар - туєва попелиця, туєва псевдощитівка, короїд, павутинний кліщ. Щоб захистити рослину від шкідників, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, решта шкідників на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ перетворився на найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. З середини квітня, побачивши першого летячого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр). Антихрущ в ґрунт відповідно до інструкції, також ефективна Актара, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетаціі.Також туя може вражатися грибковими хворобами. Для профілактики і боротьби з ними рекомендують обробляти рослину фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д.).

Аналізуючи досвід європейських країн, в Україні, в перші роки появи жовтих форм туй, споживачі мимоволі сприймали їх як «висохлі,захворівші». З цієї причини численні садові центри «обпеклися» на відсутності продажів жовтих форм туй. Але в міру подальшого знайомства з декоративним садівництвом споживач розвивається, стає більш обізнаним, вимагаючи від нас нових за формою і за кольором сортів перевірених видів.

Застосування: Туя Янтар широко застосовується для озеленення садів, парків та присадибних ділянок, як в поодиноких, так і в групових посадках, для створення шпалер, живоплотів і різних декоративних композицій, в якості яскравого кольорового акценту.

Температура / морозостійкість: володіє високою зимостійкістю, придатна для використання на всій території України.

Переваги: Туя західна Jantar - дуже красиве і яскраве струнке дерево вузькопірамідальної форми з золотистим забарвленням крони, яка в зимовий період набуває бурштиновий відтінок. Сорт морозостійкий, невибагливий і стійкий до впливу зовнішніх негативних факторів. Використовується при влаштуванні вічнозелених живоплотів жовтого кольору.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4.