0 Товар од.
Наразі товар відсутній
Увага: Остання одиниця!
У наявності з:
Розмір саджанця | 10-20 |
Туя Даніка є формою західної туї, яка відноситься до роду кипарисових. Даний вид був представлений в Датському королівстві (від назви якої і створено назву) в 1948 році. Зовні Даніка це чагарник, що нагадує ніщо інше, як куля. Його висота становить в середньому близько 7 міліметрів, а діаметр крони – не більше одного мм. Даник відрізняє довгий зростання: за рік рослина виростає не більше ніж на приблизно 4 сантиметрів як в ширину, так і в висоту.
Даніка має досить ущільненої кулястої кроною. Варто відзначити, що хвоя зелена і м’яка, мікрочешуйчатая. Характерно для деревця наявність витончених хвоїнок і піднятих вертикально гілок. Подібне їх положення на пару з фортецею регулярної кроною обумовлюють поширеність виду.
Цвітіння не властиво Даніці. Маленькі шишки (не більше 6 мм, коричневі, округлі) зустрічаються досить рідко. Нарівні з іншими рослинами свого роду (кипарисових), туя володіє наступною відмінною рисою: хвоя ранніх саджанців є голочки, довжиною до 10 мм. Потім, у міру росту рослини, їм на зміну приходять плоскі чашуйкі, налягають один на одного.
Для створення різних квітників (наприклад, альпінаріїв) рекомендується використовувати сорт Даніка. Куляста форма рослини зберігається навіть без обрізки. Також даний вид придатний для використання в контейнерному озелененні або патіо.
Дизайнери ландшафту дійсно по праву вважають Даніку рослиною універсальною. Туя виглядає дуже ефектно в абсолютно різних місцях посадки: це маленькі чи великі сади, і посадка в поодинці, і альпінарії. Даніка відмінно вписується як в вільний стиль ландшафту, так і в строгий. Також туя може поліпшити зовнішній вигляд і хвойно-чагарникових декоративних квітників, ділянку на дачі або в селі.
Рослині буде комфортно і в міських умовах (сад, газон). Завдяки увазі крони (у вигляді кулі), рослина відмінно підходить, наприклад, під японський стиль, альпійську гірку або вересковий сад. Невибагливість деревця ж дозволяє вирощувати його як декоративну рослину для балкона, лоджії або тераси.
Дуже цінується Даніка у цінителів живоплоту. Щільно розташовані щодо один одного маленькі деревця утворюють невеликі декоративні бордюрчики. З урахуванням того, що Даніка спокійно переносить зміна форми і довжини гілок, садівники зі смаком можуть зробити зі звичайної огорожі своєрідне твір мистецтва у вигляді фігурок тварин, наприклад.
Даніка – рослина невибаглива, яке стане улюбленим рослиною в саду. Воно буде радувати своєю неповторною кулястої кроною зеленуватого кольору без перерв. При належних умовах і відповідної турботи від садівників це вічнозелена рослина здатне радувати око своїм існуванням до двохсот років.
Також, крім зелені туї, як переваги, завдяки яким туя грає важливу роль в саду, можна відзначити її чудовий аромат, а також високу стійкість до морозів і підвищеної вологості, стабільний стан комфорту навіть при тривалому знаходженні в тіні. Завдяки цьому туя і завоювала серця садівників всього світу, беручи участь в ландшафтному дизайні.
Туї виглядають непогано і без участі в різних композиціях рослин, самі по собі. Але це не означає те, що їх не варто використовувати поряд з іншими рослинами. Як відмінних сусідів можна назвати будь-які хвойні рослини. Також виглядати туя буде поруч з барбарисом або пузиреплодник, мечолистий дивосилом, або пурпурової ехінацеєю.
До туї практично неможливо залишатися байдужим. Всього-на-всього одну рослину, посаджене на вашій ділянці, на наступний рік своїм виглядом приголомшить і мотивує вас посадити ще одну тую, причому, можливо, і зовсім іншого ґатунку. Цей чагарник дозволяє різним чином експериментувати, не псуючи вигляд ділянки. Туї в абсолютно будь-який період часу будуть до місця, та в цілому і виглядають по-справжньому неймовірно.
З сортів західної туї Даніки є лише один різновид, це Даніка Ауреа. Так само, як і більш популярний сорт, дуже цінується за свої зовсім маленькі розміри. Має позолочённий забарвлення, та й сам по собі виглядає лаконічно. Найчастіше експлуатується в альпінаріях, також в групових посадках з зовсім іншими хвойниками. Ще різні дизайнери радять використовувати аурі, в разі якщо ви запланували оформити власний сад в японському стилі.
І, звичайно ж, як і Даник, рослини використовують для озеленити рокарії.
Швидкість зростання фактично аналогічна, хіба що зовсім трохи менше – 2-4 сантиметри в рік, а максимальна висота сягає близько 0,8 метра. Також експерти рекомендують перші пару років оберігати квітучий клубок від зимових і весняних опіків.
Володіє вкрай високою зимостійкістю, але слід дотримуватися певних умов, а саме – Даніка Ауреа потребує укриття від раннього сонця у весняний період, що дуже важливо. Відносно весни – в цей сезон рекомендується провести профілактичну обробку від будь-яких шкідників, навіть незважаючи на те, що Ауреа відрізняється надзвичайно високою стійкістю до хвороб. У найперший місяць потрідно витрачати по десять літрів на тиждень на поливання і проводити дощування. В умовах сухості, до яких рослина досить слабо переносимо, слід витрачати близько двадцяти літрів, двічі в тиждень, в іншому випадку крони рослини почнуть рідшати, що мало кому сподобається.
Здерев’янілих живців найчастіше використовуються Даников для розмноження. Вони піддаються гетероауксіновой обробці, а потім пророщування в належних тепличних умовах.
У разі, не вдалося отримати живці необхідної фортеці, купити вже готові саджанці буде кращим варіантом. Найкраще садити Даник навесні, адже за літній період стійка коренева система встигне сформуватися, виходить, до холодного зимового періоду рослина буде вже вкоріненим. У разі, озеленення ділянки планується в інший час, садити в будь-яку іншу пору року, крім зими. Необхідно суглинними місце, з високою родючістю. Буде добре, якщо поруч не буде грунтових віл. У разі, якщо це неможливо, необхідно потурбуватись про 20-сантиметрової щебеневої дренажній системі.
Пісок, торф і земля з нітроамофоски складають суміш, яка використовується для ями для посадки. Після перемішування, висипати в яму це необхідно в формі гірки. Це дозволяє кореневої шийки знаходитися не нижче рівня землі, а приблизно нарівні з ним. Після всього цього проводиться поливи рослини. Перший місяць він здійснюється раз на тиждень. Посадка Даніки має на увазі, що відстань між деревами при посадці буде від 30 см до 3 метрів. Для живоплоту відстань в ширину близько півметра, а в ряду трохи менше, приблизно 40 см.
У разі посушливого літа, необхідно поливати кожен саджанець в обсягах 15-20 літрів. Після поливу рекомендовано неглибоке розпушування. Вітається і мульчування, наприклад, перегноєм.
Незважаючи на високу стійкість до надлишку або нестачі чого-небудь Даніки, для всього необхідно знати міру. Рослина буде добре рости в невеликій тіні при необхідному обсязі і кількості поливу і підгодівлі відповідно. Завдяки цьому значно збільшиться щільність крони, хвоя буде виглядати більш насиченою. Також це покращує у туї її декоративні властивості. В кінці весни або на початку літа настійно рекомендується внести добрива органічні і мінеральні до прикореневій зоні.
Догляд за рослиною здійснюється прибиранням сухих і пошкоджених гілок навесні. Також можна видозмінювати крону, обрізати рослину, пересаджувати його. Взимку порятунком від холодів і вітрів послужить мішковина, якій можна прикрити рослина. Зміцнілим чагарниках такий захист вже не потрібна.