Новий Ялина колюча блакитна Глаука Picea pungens Glauca Збільшити для перегляду

Ялина колюча блакитна Глаука Picea pungens Glauca

Ялина колюча блакитна Глаука

Ель колючая голубая Глаука

Picea pungens Glauca

Детальніше

213 од.

Є в наявності

400,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 60-70 см.

Інформація

Синоніми: Ялина колюча сиза.

Походження / історія: природній ареал поширення ялини колючої блакитної – Скелясті гори Північної Америки на висоті 2000-3300 м, на вологих, частково навіть сирих кам’янистих і суглинистих ґрунтах. З’явився даний вид в Європі в XIX столітті. В Україні ялина введена в культуру у Львові в 1840 році.

Опис сорту / переваги: вічнозелене дерево з пірамідальною кроною, яка з віком набуває більш насиченого сріблясто-блакитного забарвлення.

Габітус: крона симетрична, пірамідальної або конусоподібної форми. Гілки розташовуються щільними правильними ярусами, горизонтально або під невеликим кутом.

Розмір: висота дорослої рослини 15-20 м і 6-8 м в ширину.

Швидкість зростання: до 30 см у висоту, і 15 см в ширину за рік.

Шишки: овально-циліндричні, світло-коричневі, 6-10 см завдовжки, з чорним насінням.

Кора: сіро-коричнева або чорно-коричнева з глибокими тріщинками, луската.

Хвоя: 2-3 см в довжину, блакитна зі сталевим відливом, жорстка, дуже колюча, з восковим нальотом; при надлишкових дозах азотних добрив сизе забарвлення ялин може зникати в зв'язку з інтенсивним зростанням пагонів і недостатньо товстим шаром воскового нальоту, від якого і залежить інтенсивність блакитного кольору.

Коренева система: поверхнева, широка, чутлива до ущільнення ґрунту і затоплення.

Світло: слід вибрати сонячне місце для посадки, але можлива і легка півтінь.

Волога: не витримує застою вологи, але надає перевагу вологим родючим ґрунтам.

Ґрунт: Picea pungens Glauca не вимоглива. Чудово росте на всіх помірно сухих, свіжих ґрунтах, від кислих до лужних на всій території України.

Застосування: формуючи свій ідеальний та унікальний сад, Ви не тільки вчитеся створювати композицію з об'єктів живої природи, виховуючи в собі естета і творця, але також отримуєте можливість поспостерігати динаміку змін в ході росту Ваших рослин, що дозволяє отримувати величезну насолоду і моральне задоволення від виконаної роботи. А високорослі ялини до яких відноситься і ялина колюча Глаука у якої такий красивий колір, може бути основою масивів і клумб у великих парках та на приватних ділянках. Вона прекрасна в одиночних посадках посеред газону де її красу найбільше помітно. А також при створені алей. Висаджується на почесних місцях в містах, на територіях промислових підприємств, в садах, скверах, на вулицях. А також часто використовується в якості новорічної ялинки.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія України