Туя західна Тіні Тім (Tiny Tim)

Туя західна “Тіні Тім”(Tiny Tim) – це дуже красива карликова форма, виведена в 1955 році. У 10 років висота рослин цієї форми 30 см, діаметр крони 40 см. Росте повільно. Світлолюбива. Морозостійка. Застосування: одиночні посадки, групи, на кам’янистих гірках.

Детальніше

Замовити

130,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 20-30

Інформація

Посадка і догляд за туями...

Розмножується туя  частіше живцями. Для цього беруть здерев'янілі або напівздерев'янілі живці, які обробляються гетероауксином і проращиваются в тепличних умовах. Нерідкі випадки, коли свіжозрізані живці давали потужні корінці у звичайній банці з водою.

Якщо самостійно не вдалося отримати вкорінені живці, то краще придбати готові саджанці. Найкращим часом для посадки є весна, так як за літо зможе утворитися добра коренева система і рослина увійде в зиму вкоріненим. Але якщо озеленення ділянки заплановано на інший період, то висаджувати тую можна влітку і восени. Вибравши досить плодородне, суглинкове місце, необхідно переконатися у відсутності близькості грунтових вод. Якщо вони присутні, то в посадковій ямі рекомендується зробити дренаж із щебеню шаром в 20 див.

Суміш для посадкової ями являє дернову землю, пісок, торф . Все це змішується, висипається в посадкову яму гіркою. Гірка потрібна для забезпечення кореневої шийки на рівні землі. Після посадки рослину поливається. Перший місяць полив забезпечується щотижневий з зрошенням в жаркий час. Посадка туї  передбачає відстань між саджанцями від 0,30 м до 3 м.

В умовах посушливого літа полив забезпечують на рівні 15-20 л води під кожне дерево. Після поливу рекомендується неглибоке розпушування (до 10 см). Також вітається мульчування сипучим перегноєм, торфом.

Не дивлячись на те, що  туя   досить невибаглива і стійка до сонця, морозів, посухи і надлишку вологи, потрібно забезпечити в міру. Буде добре рости в легкій півтіні при оптимальному поливі і належних підгодівлях, за рахунок яких суттєво покращиться щільність крони і насиченість хвої, що позначається на декоративних характеристики рослини. У травні-червні в прикореневу зону необхідно внести органічні добрива. Непогано буде внести  мінеральні добрива.

Зовнішній догляд за туями полягає в чистціі навесні від сухих, пошкоджених гілок. За бажанням може формуватися крона або просто виконуватися обрізка, пересадка. На зимовий час для захисту хвої від морозів, вітру і палючих променів сонця можна прикрити мішковиною. Зміцнілі чагарники цього не потребують.

Купии саджанців рослин можна в інтерне магазині bello.in.ua