Туя Голден Смарагд (Golden Smaragd )

Туя західна Джанед Голд | Смарагд  Голд ®

Thuja occidentalis Janed Gold | Smaragd Gold®   

 Туя з вузькоколоновидною, щільною кроною, має яскраве, соковите, золотисто-салатове забарвлення.  Golden Smaragd є новим польським сортом, що походить від самого популярного сорту туї західної - Smaragd. Невимоглива і морозостійка. Висота дорослої рослини досягає 4-6 м, при ширині 1,5 м.

Детальніше

Замовити

210,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 50-70 см.

Інформація

Швидкість зростання / сила росту: до 5 років росте повільно, близько 10 см в рік. З 5 річного віку річний приріс від 20 см. У віці 10 років може виростати до 2 м.

Пагони: Туя Джанед Голд має вертикальні, густорозташовані, порівняно короткі, сильноприлягаючі пагони.

Хвоя: лускатна, ніжна на дотик, густа, золотисто-салатового кольору, кінчики пагонів кольору українського золота. -)  Не міняє забарвлення протягом усього року. При розпусканні молоді хвоїнки мають помаранчевий відтінок.

Шишки: рідкі, довгасто-яйцевидної форми, коричневого кольору, довжиною близько 1 см.

Коренева система: поверхнева.

Ставлення до світла / інсоляція: Туя Janed Gold любить сонячні місця на ділянці. У тіні втрачає золотистий окрас хвої.

Вологість: воліє помірно вологе середовище, виключаючи стоячі грунтові води і пересихання субстрату.

Вид грунту: Туя Golden Smaragd невимоглива, добре росте на родючих, вологих, добре дренованих, слабокислих і слабколужних грунтах. Позитивно реагує на вміст вапна в грунті.

Посадка / догляд: при посадці коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Для рядової посадки в живопліт саджанці рекомендується висаджувати на відстані  0,5-0,6 м. На зиму крону молодої Туї західної Голден Смарагд рекомендують зв'язати і вкрити.  Дорослі дерева захисту не потребують і стійко переносять суворі зими. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

Шкідники і хвороби: золотисту тую Голден Смарагд як і всі інші туї можуть атакувати туєва тля , яка пошкоджує хвою, через що вона опадає. Може зіпсуватися  зовнішній вигляд рослини всиханням  пагонів, що найчастіше пов'язано з надмірним або недостатнім зволоженням ґрунту. Хрущ - особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, на сьогоднішній день є найстрашнішим шкідником для декоративних рослин в Україні.  Для боротьби із хрущем  використовують багато різноманітних препаратів під різними назвами на основі однієї діючої речовини - імідаклоприд. Обробка по кроні і підлив в область кореневої шийки.

Застосування: туя Смарагд одна з найпопулярніших рослин для створення живоплотів віднедавна в золотистому кольорі відмінно піддається стрижці і фігурному формуванню. Часто використовується в одиночних і групових посадках в різних колірних композиціях. Аналізуючи досвід європейських країн, в Україні, в перші роки появи золотисих форм туй, ялин, сосен, споживачі мимоволі сприймали їх як «висохлі, прихворілі». З цієї причини багато садових центрів «обпеклися» на відсутності продажів золотистих форм туй. Але в міру подальшого знайомства з декоративним садівництвом споживач розвивається, стає більш обізнаним, вимагаючи від нас нових за формою і за кольором сортів перевірених видів.

Температура / морозостійкість: морозостійка для всієї території України.

Переваги: ​​Туя західна Golden Smaragd - нова, золотиста форма популярного сорту Смарагд. По суті це те ж вічнозелена хвойне дерево з майже ідеальною конічною кроною, але родзинкою сорту є яскравий золотисто-салатовий окрас. Рослина невибаглива і морозостійка.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4.