Туя Містер Боулінг Болл (Mr. Bowling Ball) Збільшити для перегляду

Туя Містер Боулінг Болл (Mr. Bowling Ball)

Туя західна «Містер Боулінг Болл»

Thuja occidentalis «Mr Bowling Ball»

Туя західна Містер Боулінг Болл (Thuja occidentalis Mr. Bowling Ball / Thuja occidentalis Bobazam) - карликовий кулястий хвойний чагарник з ажурною кроною. Діаметр дорослої рослини 1.2м. У 10-річному віці діаметр не більше 0,7 м. "Bowling Ball" не вимагає регулярної стрижки для збереження ідеальної кулястої форми довгий час.

Детальніше

Замовити

155,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 25-35 см.

Інформація

Хвоя ниткоподібна, сіро-зелена, м'яка, мереживна. Зберігає свій колір в зимовий період, зі злегка бронзовим відтінком. Віддає перевагу сонячним місцям, помірно вологі, добре дренованих грунту. Рекомендована обрізка на початку весни або в середині літа для формування форми ідеальної кулі.Опис: карликовий кулястий чагарник до 1 м заввишки і до 1.2 м шириною. Хвоя мереживна, ниткоподібна, сіро-зелена.Особливості росту: зростає повільно. Річний приріст становить близько 5-7 см.Грунт: до грунтів невимоглива, воліє свіжі, досить зволожені дреновані родючі суглинки з слабокислою реакцією.Світло: світлолюбна. Може страждати від сонячних опіків.Морозостійкість: хороша. (. На зиму крону рекомендується пов'язувати або накривати снігозахисний конусом, може пошкоджуватися під вагою мокрого снігу. Посадка: рекомендується посадка в місцях з легкої півтіні і достатньою вологістю ґрунту.Призначення: для невеликих садів, альпінаріїв або вересових садів. Мініатюрний чагарник добре виглядає як солітер в квітнику або в міксбордері. Дуже добре підходить для створення низьких вільнорослих живоплотів і бордюрів, для створення контрастних композицій з дерев і чагарників з різною архітектурою.Підходить для вирощування в контейнерах для прикраси балконів, дахів будинків або терас. Добре переносить умови міста. Посадка і догляд за туями західній Містер Боулінг Болл Для посадки туї вибирають сонячні місця. Хоча рослина переносить і тінь, однак при цьому рослина гірше розвивається і крона стає менш привабливою. Грунт підходить легка (торф'янисті, сухі і глинисті супеси). Під час висадки в більш важкий грунт на дні посадкової ями необхідний дренажний шар не менше 15 см завтовшки. Посадкова яма викопується під розмір кома рослини, глибиною від 60 до 80 см. Грунтову суміш можна підготувати заздалегідь. Оптимально підійде суміш, що складається з піску, торфу і листової (дернової) землі в співвідношенні 1: 1: 2. Рівень кислотності для туй бажаний в межах 5,0-6,5pH.

Необхідно пам'ятати про те, що коренева шийка повинна бути на рівні землі. Після посадки тую необхідно регулярно поливати, близько 1 разу на тиждень одним відром води на дорослу рослину. Якщо висадка проводилася в жаркий сухий період, то частоту поливів необхідно збільшити. Туя - рослина, яке дуже багато випаровує вологи, тому любить полив і дощування, добре на нього відгукується.  Для кращого росту як правило навесні  проводять підживлення, для цього підійдуть будь-які комплексні добрива  .(рекомендуємо «Osmocote»).

При настанні вегетаційного періоду розпушують ґрунт на невелику глибину (10 см), так як туя має поверхневу кореневу систему, і мульчують (компостом, торфом, корою і т.д.)

Зимові морози доросла рослина переносить добре. Однак туї страждають від сонячних опіків у весняний період. Тому їх необхідно вкривати, особливо молоді рослини. На зиму крону туго стягують стрічкою, щоб уникнути пошкодження крони від мокрого снігу. Навесні пошкоджені сухі пагони видаляють, проводять санітарну обрізку.