Ялівець лускатий «Мейері» (Meyeri) Збільшити для перегляду

Ялівець лускатий «Мейері» (Meyeri)

Ялівець лускатий «Мейері»
Juniperus squamata «Meyeri»

Лускатий ялівець Мейєрі був відкритий в Азії у 1824 році. В Європу завезений  в 1904 році. Хвойний чагарник з неправильною чашеподібною кроною. Пагони розташовані косо, зі злегка звисаючими кінцями. В середньому висота дорослої рослини становить 3м, діаметр крони 4м. Хвоя сріблясто-сіра з блакитним нальотом , луската, густо-розташована.

Детальніше

Характеристики

Розмір саджанця 30-50см.

Інформація

Цей сорт ялівцю є улюблений, в основному, для тих, хто не може або не бажає багато часу витрачати на догляд за рослиною. Мейєрі здатний виживати навіть посаджений у самий неродючий грунт і, завдяки своїй унікальній непримхливості, буде задовольнятися мінімальним доглядом за ним. Він прекрасно виглядає серед кам'янистих садів, в альпінаріях, в групових композиціях. Це природний фільтр повітря з інсектицидними і фітонцидними властивостями. 

Мейєрі прекрасно росте на різних грунтах, аж до кислих і лужних. Чудово переносить посуху. Як і будь яка інша рослина, він позитивно відгукується на органічні мінеральні добрива. Якщо докласти трохи зусиль, щоб навчитися його підтримувати, то назавжди забудете про те, щоб витрачати великі гроші на дороге підгодовування. Просто не потрібно викидати органічні відходи, а дати їм перегнити і потім просто здобрити грунт. Це цілком підходящий підкорм для Мейєрі . Ялівець любить не затемнені сонячні ділянки з хорошим проникненням теплих променів. В тіні його хвоя просто затьмяніє і втратить свою густоту і привабливість. Якщо сховаєте ялівець в тінь, Ви приречете його на втрату привабливості, бо хвоя стане блідою і втратить густоту. Мейєрі відмінно переносить навіть сильні морози і пориви вітру. 

Вимоги до висаджування Мейєрі у грунт аналогічні зі схожими представниками. Не варто забувати про прополювання, мульчування, культивацію і пристовбурний полив у перші роки життя. Простір для мульчі потрібно залишити таким, щоб вона була розташована на 7 см нижче рівня грунту. Постарайтеся, щоб пристовбурне коло не заростало бур'янами в радіусі 20-40 см. Влітку полив здійснюйте раз на тиждень, залежно від погодних умов, регулюючи обсяг води - 10-30 л. Ранньої весни і восени необхідно поліпшувати структуру грунту навколо Мейєрі, підсипаючи добрива. Таким чином Ви приманите до рослин необхідні мікроорганізми і грунтовых черв'яків.

Цей вид ялівцю володіє неперевершеною стійкістю до різного роду шкідників і хвороб. В цьому і полягає ще одна його перевага.