Ялівець середній Голд Кост (Gold Coast) Збільшити для перегляду

Ялівець середній Голд Кост (Gold Coast)

Ялівець середній "Голд Кост"

Juniperus media "Gold Coast"

 Ялівець Gold Coast (в перекладі з англ.« Золотий берег»)  - один з кращих представників золотистих ялівців, сорт селекції 90-их, компактний і дуже витончений. Ціниться садівниками і ландшафтними дизайнерами за невибагливість і самодостатність.  В дорослому віці рослина досягає 1 м. висоти і 2 м. ширини.

Детальніше

Наразі товар відсутній

130,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

Форма: невисокий декоративний хвойний чагарник з щільною розлогою кроною, розташованою горизонтальними ярусами. 

Швидкість зростання: у віці 10 років досягає 0,5 м висоти при діаметрі 1м. 

Хвоя: золотисто-зелена, навесні молода більш жовта, взимку стає бронзовою.

Сприятливі умови і догляд: не вибагливий до складу грунту і світла, хоча найкраще росте на сонячних ділянках. Дуже не любить застою води, тому при посадці, треба відразу передбачити дренаж. Не варто нехтувати мульчуванням, Gold Coast, як і всі ялівці, добре переносить посуху, але не варто зловживати його витривалістю. Відмінно переносить наші морози.

Використання в ландшафтному дизайні: Gold Coast з однаковим ступенем ефектності буде виглядати і як солітер, і в якості живої огорожі або підбиттям перед високорослими деревами. Всі ялівці традиційно використовують на альпійських гірках і кам'янистих садах, в залежності від масштабів композиції, він може бути, як акцентом, так і підбиттям для більш рослих рослин. Дуже цікаво виглядають огорожі, складені з поєднання середніх ялівців та колоновидних.

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівецьбажанов середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Перед посадкою рекомендується підготувати землю. Для початку потрібно видалити всі бур'яни. Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Слід надати певні умови, щоб ялівець зберігав свій зовнішній вигляд. У такому випадку він буде добре розвиватися, рости.

Щоб рослина завжди красиво виглядала, досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

 • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
 • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
  Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
 • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
 • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
  Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
 • У липні рослину слід обстригати
 • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ця рослина, як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.