Ялівець середній пфітцеріана Олд Голд (Old Gold)

Ялівець середній / пфітцеріана Олд Голд

Juniperus media / pfitzeriana Old Gold

Яскрава і приваблива хвойна рослина з дуже декоративною розлогою кроною. В перекладі означає «старовинне золото». Цей сорт вважається одним з найяскравіших і цінних. Відносно молодий, але дуже популярний сорт. Виглядає дуже декоративно завдячуючи золотистій хвої і компактному розміру.Виростає до 1м. висоти і 2м.ширини

Детальніше

Наразі товар відсутній

130,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

Шикарний акцент в саду.Виведений в Голландії в 1958 році , походить від ялівця середнього "Pfizeriana Aurea"  

Розміри. Річний приріст 5 см.Висота в 10 років -  50 см, ширина- 1 метр. 

Хвоя. Дуже декоративна луската хвоя цікавого золотистого кольору. 

Любов до сонця: Може рости на відкритій ділянці, а також виносить півтінь. У затіненні хвоя стане салатовою і втратить свій шарм. 

Вибір грунту. Може рости на бідних ґрунтах, але в такому випадку потребує добрив.  

Морозостійкість. Рекомендують ранньою весною злегка притінити молоду рослину. Сніг на пагонах притягує сонячні промені, від цього хвоя отримує опіки. Морозу не боїться. 

Використання в ландшафтному дизайні. Добре переносить формуючу стрижку і відмінно росте в контейнері - це робить його зручним для озеленення відкритих приміщень, таких як лоджія, тераса або дах. Добре виглядає на альпійських гірках і кам'янистих садах. Використовують як огорожу. Можна садити в поєднанні з декоративно-листяними і квітучими рослинами і з іншими ялівцями контрастних кольорів. Красиво виглядає в поєднанні з кущами барбарису, особливо восени та взимку, коли барбарис скидає листя і залишаються яскраво-червоні плоди. Хвоя і деревина ялівцю містять ефірні масла і фітонциди, які очищають повітря і відганяють комах, так що, крім суто декоративних достоїнств, цей чагарник має і корисні для організму людини властивості.

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівецьбажанов середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Перед посадкою рекомендується підготувати землю. Для початку потрібно видалити всі бур'яни. Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Слід надати певні умови, щоб ялівець зберігав свій зовнішній вигляд. У такому випадку він буде добре розвиватися, рости.

Щоб рослина завжди красиво виглядала, досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

  • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
  • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
    Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
  • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
  • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
    Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
  • У липні рослину слід обстригати
  • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ця рослина, як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.