Ялівець середній пфітцеріана Голд Кіссен (Gold Kissen)

Ялівець середній / пфітцеріана  «Голд Кіссен»

Juniperus media / pfitzeriana "Gold Kissen"

Кущ з помірним ростом і щільною, широко розкидистою кроною. Старі зразки цього сорту ростуть до 1 м у висоту та близько 2 м в діаметрі (20-30 років, залежно від умов грунту). Хвоя, сріблясто-зелена, на кінчиках пагонів жовта, особливо приваблива з новими приростами.

Детальніше

Наразі товар відсутній

130,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

Перша публікація: D.M. van Gelderen 1983 Dendroflora 20; першовідкривач, селектор (селектор): Г. Олтсманс; Вступ до торгівлі: Г. Олтсманс, розплідник 1983 Ольденбург, Німеччина. 

Форма: розлогий чагарник з асиметричною формою крони. 

Пагони: розташовані горизонтально, злегка підняті вгору, молоді прирости звисають. 

Розмір дорослої рослини: до 1 метра у висоту і до 2 метрів в ширину. Річний приріст: до 15 см. 

Хвоя: луската, колюча, у молодих пагонів яскраво-жовта, пізніше стає світло-зеленою.

Плоди: невеликі шишкоягоди. Плоди неїстівні. 

Вид кореневої системи: добре розгалужена, глибока. 

Сприятливі умови розвитку: місце для ялівцю краще підібрати сонячне, або півтінь. У тіні рослина втратить свій декоративний вигляд. Грунт підходить будь-який, але бажано, щоб земля була родючою, помірно вологою, дренованою.

Особливості: сорт відрізняється високою морозостійкістю, посухостійкістю. Рослина не страждає ні від сильних морозів, ні від спеки. Додаткового поливу не потребує. Прекрасно адаптовується до міських умов. 

Оптимальний період посадки: хвойні рослини найкраще висаджувати ранньою весною, коли сніг уже розтанув і земля прогрілася, або восени до початку холодів і заморозків. Так само саджанець в контейнері можна висаджувати влітку. Взимку посадка рослин не здійснюється. 

Використання в дизайні: даний сорт ялівцю відмінно виглядатиме в будь-якому вересковому і кам'янистому саді. Застосовується для створення різних композицій і як колірний акцент в них.  

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівець бажано в середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Щоб рослина завжди красиво виглядала, добре розвивалась, була здоровою досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

  • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
  • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
    Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
  • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
  • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
    Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
  • У липні рослину слід обстригати
  • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ялівець як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.