Ялівець горизонтальний Вілтоні (Wiltonii) Збільшити для перегляду

Ялівець горизонтальний Вілтоні (Wiltonii)

Ялівець горизонтальний Вілтоні

Juniperus horizontalis Wiltonii

Хвойний кущ з низькою, стелючою формою і досить швидким темпом зростання, створює чудові, товсті килими, щільно прикриваючи землю. Виростає рослина до 2,5-3 метрів діаметром, висотою 0,1-0,2 метри. Американський сорт представив на ринок Wilton Nurseries в 1914 році, досі є дуже популярним у Європі та Америці.

Детальніше

Наразі товар відсутній

145,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

У 1984 році сорт був нагороджений премією AGM, Британським королівським садівничим товариством.(цінна садова рослина)

Ялівець "Wiltoni" іноді пропонують під назвою «Блакитний килим»

Швидкість зростання: характерний для виду повзучої форми.

Хвоя: блакитного кольору, взимку має світло-фіолетових відтінок.Пагони: пагони повзучі, дуже густо розташовані. З віком бічні гілки лежать один на одному.

Плоди:блакитні, з сизим нальотом, шишкоягоди. 

Ставлення до світла: рослина любить сонце, найкраще садити на відкритих ділянках.

Грунт, грунт: Добре росте навіть на грунтах з низьким вмістом поживних речовин, любить свіжі і дреновані грунти, від кислих до лужних.

Ставлення до вологи: не примхливий.

Коренева система: Глибока, слабо розгалужена

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5a 

Застосування: Відмінна грунтопокривна рослина блакитного кольору підходить для створення газонів, гарно виглядає висаджений на схилах і в кам'янистих садах. Через щільну хвою дорослої рослини на грунт практично не потрапляє сонячне світло. Бур'яни не проростають, і не потрібно ніяких гербіцидів. Дуже декоративний у вигляді одиночних посадок і невеликих груп в парковому ландшафті і серед каменів. 

Шкідники: Найбільш частою хворобою  вважається іржа. Позбутися від неї допомагає розчин арцериду. Його розводять в пропорції 50 г на 10 літрів води і обприскують приготованою рідиною кожні десять днів. Рекомендується проводити подібну процедуру як мінімум чотири рази. Хвороби ялівцю легко лікуються, якщо застосовувати потрібні препарати. Спеціаліст повинен встановити хворобу чи шкідника для правильного вибору засобів захисту рослин. Не варто забувати про регулярні профілактичні обприскування (інсектициди, фунгіциди).

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівець бажано в середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Щоб рослина завжди красиво виглядала, добре розвивалась, була здоровою досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

  • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
  • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
    Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
  • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
  • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
    Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
  • У липні рослину слід обстригати
  • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ялівець як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.