Ялівець прибережний Шлагер (Schlager) Шлягер

Ялівець прибережний  Шлягер / Шлагер

Juniperus conferta Schlager

Хвойний чагарник з голками світло зеленого кольору, створює щільні килими, щільно прикриваючи землю. Плоди зеленого кольору з сизим нальотом. Виростає до 0,4 м висоти та близько 2 м шириною.

Детальніше

Наразі товар відсутній

145,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

Пагони довгі, жорсткі, широко розростаються, ростуть по землі.

Кора молодих пагонів зеленого кольору, старих світло-коричнева.

Schlager потребує  родючого груту та більшої вологості, ніж інші види ялівцю (кущі можуть постраждати від заморозків і посухи).

Краще розвивається в сонячних і теплих місцях.

Цей сорт рекомендується використовувати як наземне покриття для посадки в домашніх садах. Виглядає чудово на рокаріях та схилах. 

Шкідники: Найбільш частою хворобою  вважається іржа. Позбутися від неї допомагає розчин арцериду. Його розводять в пропорції 50 г на 10 літрів води і обприскують приготованою рідиною кожні десять днів. Рекомендується проводити подібну процедуру як мінімум чотири рази. Хвороби ялівцю легко лікуються, якщо застосовувати потрібні препарати. Спеціаліст повинен встановити хворобу чи шкідника для правильного вибору засобів захисту рослин. Не варто забувати про регулярні профілактичні обприскування (інсектициди, фунгіциди).

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівець бажано в середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Щоб рослина завжди красиво виглядала, добре розвивалась, була здоровою досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

  • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
  • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
    Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
  • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
  • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
    Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
  • У липні рослину слід обстригати
  • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ялівець як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.