Ялівець лускатий Холгер (Holger)

Ялівець лускатий Холгер

Juniperus squamata Holger

Повільно зростаючий, хвойний чагарник з повзучою кроною сріблясто-блакитного кольору з зеленим відтінком.  В 10 років досягає 0,5 м у висоту та 1 м в діаметрі. Сорт  виведений Холгером Дженсеном у Швеції в 1946 році шляхом схрещування лускатого ялівця з пфіцерським ялівцем Pfitzeriana Aurea.

Детальніше

Характеристики

Розмір саджанця Ø30-40см.

Інформація

У 1993 році нагороджений Британським Королівським садівничим товариством RHS 

Форма крони: розлогий хвойний чагарник з широкою кроною. 

Розмір дорослої рослини: при висоті 1 м, досягає близько 2 м в діаметрі.  

Швидкість зростання: річний приріст в Україні 5 см у висоту і 10 см в ширину.

Хвоя: сріблясто-блакитна з зелений відтінок.не змінює кольору взимку. Молоді весняні прирости мають золотисто-жовте забарвлення. 

Плоди: дрібні темно-сині з сизим нальотом шишкоягоди.  

Грунти: до грунтів невибагливий, добре росте на будь-яких землях, як кислих, так і лужних, справляється з засоленням, стійкий до посухи. 

Ставлення до світла: рекомендується садити тільки на відкритих, сонячних ділянках, саме в цьому випадку забарвлення хвої стає максимально насиченим, яскравим.  

Морозостійкість: володіє високою зимостійкістю, вітростійкий. 

Переваги: ​​декоративна хвоя, вічнозелена рослина - забарвлення не змінює навіть в зимовий період, вітростійкий, морозостійкий, володіючи високими фітонцидними властивостями розповсюджує приємний хвойний аромат. 

Кліматична зона: 5в - вся територія України без особливого догляду.

Застосування в ландшафті: рекомендується для невеликих приватних садів, територій навколо будівель і парків. Гарний як солітера на тлі газону, так і для створення різних колористичних композицій, часто використовують навіть в японських і китайських садах. Ялівець лускатий Холгер добре виглядає на схилах, утворює декоративні покриви на підпірних стінках, скосах, в якості заповнюючої рослини. В Україні застосовується в альпійських гірках, рокарії, серед каменів, рекомендується для одиночних і групових посадок в садах, парках. Часто використовується в паркових композиціях для захисту землі від бур'янів. Дуже добре виглядає на передньому плані перед темними деревами і є постійним учасником колористичних композицій. Дивовижно виглядає на гальці і в композиціях з кольоровою мульчею (тріскою, корою, камінчиками на агротканині)

Фітонциди: всі ялівці володіють високою фітонцидністю - здатністю рослин виділяти в невеликих дозах біологічно-активні речовини - фітонциди, вбивають або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій.

Догляд за ялівцем

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. Пересаджувати ялівець бажано в середині весни.

При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього  підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Деякі сорти  через певний час сильно розростаються. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослину одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час після посадки ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується  добриво для хвойних рослин.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері або зранку.

Деякі ялівці розростається килимом- вони не потребують захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця усі види молодих саджанців ялівця рекомендується захистити.

Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Додаткові поради по догляду за ялівцем

Щоб рослина завжди красиво виглядала, добре розвивалась, була здоровою досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

  • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
  • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
    Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
  • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
  • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
    Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
  • У липні рослину слід обстригати
  • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 1.5 метри

Ялівець як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.