Ялина колюча Фат Альберт (Fat Albert)

Ялина колюча Фат Альберт

Picea pungens Fat Albert

Належить до найкращих блакитних сортів з правильною (регулярною) ширококонічною дуже щільною кроною. Одна з переваг цієї блакитної красуні в тому, що вона в молодому віці швидко формує вертикальний, головний пагін. В зрілому віці досягає 10-13м висоти.

Детальніше

Наразі товар відсутній

440,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця 50-70 см.

Інформація

Швидкість росту: росте досить швидко. У 10 років досягає 2-3 м висоти.

Хвоя: хвоя насиченого, темно-зеленого кольору з сріблясто-блакитним відтінком.

Шишки: шишки великі, висячі, циліндричні подовжені або яйцеподібної форми. Молоді шишки зелено-пурпурового кольору, по мірі дозрівання перетворюються на буро-коричневі.

Пагони: пагони підняті, спрямовані вгору. Гілки міцні, густо розташовані.

Ставлення до світла: краще розвивається на освітлених місцях, переносить напівтінь.

Грунт, ґрунт: вимоги до грунту середні. Віддає перевагу свіжим, дренованим, супіщаним і суглинистим грунтам. Не виносить застою води, і сухості грунту.

Шкідники: найбільш поширеними шкідниками ялини є пилильщики, гусениці метеликів-листокруток, волнянок, п'ядунів і жуків-довгоносиків, також червона та жовта галові попелиці, ялинова попелиця сит хінська. Червона та жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Бруднувато-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю. Для захсту Вашої ялинки від шкідників рекомендується проводяити профілактичне обприскування інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Можливі хвороби: шютте звичайне, іржа, хлороз. Для лікування і профілактики можна застосовувати обробку фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець, але, як правило, сучасний садівник в силах самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини за допомогою інтернету.

Посадка: саджанці блакитних ялин краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Посадкова яма повинна бути більше контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Всі рослини, придбані в нашому розпліднику, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у посушливі літні дні.

Застосування: рекомендується використовувати як в солітерних, так і в групових посадках при озелененні відповідальних місць садів і парків. Ідеально підходить для невеликих садів.

Температура / морозостійкість: морозостійкість висока по всій території України. Кліматична зона: 4

Також відома як: Ель колючая Фат Альберт