Ялина колюча Глаука Глобоза (Glauca Globosa)

Ялина колюча Глаука Глобоза

Picea pungens Glauca Globosа

Карликовий ширококонічний сорт ялини колючої. Одна з найулюбленіших рослин ландшафтних дизайнерів. У перші роки життя ялина «Glauca globosa» має злегка приплющену кулясту крону, без чітко вираженого стовбура. У віці 10-15 років з'являється пагін-лідер, і ялина перевтілюється в трикутну красуню до 2-2.5м заввишки і близько 2 м шириною.

Детальніше

Наразі товар відсутній

1 250,00 грн.

Характеристики

Розмір саджанця Ø35-50 см.

Інформація

Але завдяки тому що Глаука Глобоза відмінно піддається стрижці, з неї найчастіше роблять блакитну кулю. Здивування викликає те, що ця куля, на відміну від листяних рослин, буде радувати Вас цілий рік неймовірним блакитним кольором.

Історія походження: в 1937році була відібрана з висіву насіння ялини колючої, в 1955р. з'явилася у продажу.

Швидкість росту: росте повільно. В 10років близько 1м. висотою і 1м.шириною

Колір хвої: хвоя густа, злегка серповидна, сріблясто-блакитна, колюча, 10 - 12 мм завдовжки і 1 мм шириною.

Пагони: розташовані дуже щільно, короткі.

Ставлення до світла: світлолюбна.

Грунт: Ялина колюча GlaucaGlobosa невибаглива до грунту.

Шкідники: найбільш поширеними шкідниками ялини є пилильщики, гусениці метеликів-листокруток, волнянок, п'ядунів і жуків-довгоносиків, також червона та жовта галові попелиці, ялинова попелиця ситхинська. Червона та жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Бруднувато-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю. Для захисту Вашої ялинки від шкідників рекомендується проводити профілактичне обприскування інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).

Можливі хвороби: шютте звичайне, іржа, хлороз. Для лікування і профілактики можна застосовувати обробку фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець, але, як правило, сучасний садівник в силах самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини за допомогою інтернету.

Посадка: Саджанці ялини колючої краще купити в пластиковому контейнері з добривами, за рахунок цього рослина не травмується під час пересадки і добре приживається. Посадкова яма повинна бути більше контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Всі рослини, придбані в нашому розсаднику, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у посушливі літні дні.

Догляд взимку: з кінця лютого до кінця березня необхідно прибирати сніг з внутрішньої частини кулястих форм, або затінювати рослину для того, щоб не допустити утворення крижаної лінзи, яка за кілька днів може випалити внутрішню частину подушки хвойної рослини. Якщо лід закріпився у внутрішній частині кулі і не руйнується без пошкодження хвої - обсипте лінзу чорною землею або низинним чорним торфом - в перший сонячний день лід розтане не завдавши шкоди рослині.

Абсолютно стійка до несприятливих умов середовища: загазованості повітря, перепадів температур і весняних заморозків.

Застосування: незамінний і практично не має конкурентів сорт для маленьких присадибних ділянок, кам'янистих садів, одиночних і групових посадок. Вона здатна прикрасити будь-який куточок саду, буде в центрі уваги і завоює любов садівника, завдяки своїй невибагливості до умов зростання, здатності до адаптації і прекрасній формі крони і кольору хвої.

Температура / морозостійкість: морозостійка.

Кліматична зона: 4 - стійка до морозів.

Також відома як:Ель колючая Глаука Глобоза